اطلاعیه

به گزارش "اردبیل مهد تشیع"متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم      

 19 ژانویه روز آذری های جهان و یاد آور رجعت حماسی ، دینی ، معنوی و تاریخی ملت آذربایجان  بطرف ایران اسلامی وابراز تعلق  خاطر به ارزشهای دینی و وطن تاریخی ، برگ زرینی در دیباچه تاریخ آذرهای مسلمان جهان بشمار می رود.

      بدون شک این روز فراموش نشدنی ، آیینه تمام نمای هویت نسل آذری و روز یأس برای رهزنان هویت های تاریخی  ودینی و روز صیانت از تحریف است.

         حوادث تاریخی مخصوصاً در چند دهه اخیر نشان داد  که ارزشهای تنگ وتاریک قومی ونژادی وتفوق خونی دیگرجایی در روح و جان  و فکر و عقیده نسل آذری ندارد ویک آذری مسلمان در هر کجای جهان فقط به اتصال به مکتب  وحی وارزشهای  آسمانی وموالاه با اهل بیت (ع) مباهات می ورزد .

امروزهمبستگی آذری های  جهان تحت لوای دین حنیف اسلام ومحبت اهل بیت و رهبری صالح یعنی ولایت فقیه است.

 ما برگسترش همبستگی تمام آذری های جهان  بر اساس اعتقادات  توحیدی وتراث معنوی  وجامعه آرمانی نبوی تأکید می ورزیم  و تمام توانمان را  در این راستا بکار خواهیم برد .

     تشکیل مجموعه یک پارچه و واحد مجموعی مسلمان  آذری تحت زعامت ولایت امر، نه فقط یک اولویت بلکه ضرورتی جدی  برای آذری های دنیا در نیل به اعتلاء واقتدار  وفتح موقعیت های خاص بین المللی است

منافع آذری های مسلمان جهان ومصالح کلان آنها بدون تمسک به آموزه های وحیانی و معارف عرشی  تأمین نخواهد شد و بدیهی است آنهائی که  برای ما هویت متعارض و جعلی ترسیم می کنند ، تمام ارج و اعتبار مارا یک شبه و به ثمن بخس به دشمن خواهند فروخت . مایه خوشوقتی  است  که آذری های جهان روز بروز با تقویت هویت دینی ، جایگاه متین خود را در عالم اسلام و جامعه جهانی تحکیم بخشیده و به نمادی شایسته از پیروان اسلام عقلانی  وولایی تبدیل و با اعزام فرزندان  فهیم ، مستعد و تیز هوش خود به مراکز علمی اهل بیت  در شناساندن هویت اصیل مسلمان آذری  گامهائی بسیار ارجمند برداشته اند .

رشد فزاینده و تعمیق باورهای قدسی دینی در آذری های کشور آذربایجان ،  نوید بخش این حقیقت شیرین است که در آینده حیات شکوهمند مسلمان  آذری جز برای  رسول گرامی اسلام  واهل بیت او سهمی برای اغیار نخواهد بود

        در این میان نقش آذری های ایران  اسلامی بسیار  خطیر واستثنایی است ولازم است با محوریت  این ام القرای اسلامی  برنامه های فاخر جهت ارتباط شایسته علمی واعتقادی وفرهنگی  با تمام  آذری های جهان بر قرار گردد واین مهمّ بحمدالله در حال شکل گیری وثمر دهی است وبا این تحول بدون تردید جماعت آذری طعمه کسانی که  منافع خود را در ایجاد مرزهای متعارض با دیگر اقوام  و ناسزا به آنها جستجو می کنند  نخواهند شد .

      تعلق  تمام آذری های جهان  به ایران اسلامی بعنوان وطن تاریخی ، آفتابی است که هیچوقت غروب نخواهد کرد وامروز فخر بزرگ دنیای آذری به اقتدار وهیمنه وطن تاریخی  در دنیاست بحدیکه جامعه جهانی برای مدیریت منطقه چاره ای جز تعامل با ایران اسلامی ندارد  و بی شک                                           مسلمانان آذری با لبیک در برابر یگانه رهبر بزرگ مسلمانان جهان که خود از خطّه آذربایجان است وبا به میدان آوردن استعداد ویژه آذری مسلمان نقش اصلی را در این اقتدار  ایفاء کرده است.

      در چنین روزی که «روز جهانی آذری های مسلمان »است مشکلات  خاص حاکم بر مسلمانان آذری در دنیا بطور ویژه در کانون توجه است وبلا تردید ، تصرف عدوانی 20% خاک آذربایجان توسط ارمنستان  در رأس مشکلات است . متأسفانه  گروه مینسک ونظایر آن ، قبل از اینکه در اندیشه احقاق حقوق مسلم ملت آذربایجان باشد ، به فکر تمهید مقدمات برای  سیطره رهبری خود خوانده جهانی اش  با تجزیه کشور های اسلامی  وتشکیل کشورهای ذره هستند وکسانیکه در این باب دل به چنین مذاکرات بی حاصلی بسته اند  راه عبث پیموده اند  زیرا اگر بنا بود اثری بر مذاکرات این چنین مترتب شود ، کشتی شکسته جهان اسلام -فلسطین و قدس عزیز میبایست از این رهگذر به ساحل نجات می رسید.

     قره باغ ، جز با تقویت باورهای دینی و دمیدن روح حماسه به جوانان عاشورائی آذربایجان و جز بدست ایشان ، به آغوش جهان اسلام بر نخواهد گشت . ما همه به خاک مقدس این خطه غصب شده از منشور نگاه رهبر فرزانه مان می نگریم که فرمود : قره باغ خاک اسلام است .

ما با تبریک «روز جهانی آذری های  مسلمان »به  آذری های عزیز در تمام نقاط جهان ، برای آحاد این عزیزان ، معنویتی سرشار  وعبودیتی شایسته وتخلّق به اخلاق الهی وپایه ریزی نسل شایسته متدین قرآنی  آرزومندیم.

ستاد برگزاری مراسم سالروز حماسی 19 ژانویه
واحد پژوهش"اردبیل مهد تشیع"
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 10/16/2017 12:15:13 PM
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


‣دانلود آهنگ شاد و غمگین محسن ابراهیم زاده
1398/06/23 دانلود آهنگ شاد و غمگین محسن ابراهیم زاده
ادامه
برای دانلود آهنگ جدید شاد و غمگین,,ملوزیک یک مرجع ...
‣برخوردهای ناگورنو ـ قره باغ در فرآیندی ۲۰ ساله
1394/01/15 برخوردهای ناگورنو ـ قره باغ در فرآیندی ۲۰ ساله
ادامه
همزمان با فروریختن شوروی، دو دولت جدید در فضای پسا ...
‣درخواست برای مهیا شدن شرایط برای آموزش علوم دینی در آذربایجان
1394/01/15 درخواست برای مهیا شدن شرایط برای آموزش علوم دینی در آذربایجان
ادامه
نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان خواستار ایجاد شر ...
‣دادگاه عارف یونس را در حبس نگه داشت
1394/01/15 دادگاه عارف یونس را در حبس نگه داشت
ادامه
شکایت عارف یونس بخاطر افزایش حبس وی تا پنجم ماه آگ ...
‣مراسم ولادت حضرت زینب(س) در شهر لنکران + عکس
1394/01/15 مراسم ولادت حضرت زینب(س) در شهر لنکران + عکس
ادامه
این مراسم همراه با خواندن دعا و پخش سرود برگزار شد
‣تظاهرات اعتراضی مردم لنکران و دستگیری معترضین
1394/01/15 تظاهرات اعتراضی مردم لنکران و دستگیری معترضین
ادامه
بر اساس اخبار رسیده از سوی ساکنین شهرستان لنکران د ...
‣50 هزار تروریست مقیم ترکیه شدند
1394/01/15 50 هزار تروریست مقیم ترکیه شدند
ادامه
یک نماینده پارلمان ترکیه اعلام کرد: 50 هزار تروریس ...
‣امضاي يادداشت تفاهم همکاري ايران و جمهوري آذربايجان
1394/01/15 امضاي يادداشت تفاهم همکاري ايران و جمهوري آذربايجان
ادامه
رئیس مرکز بین المللی آموزش و پژوهش وزارت امورخارجه ...
‣نجات سرکرده بزرگ‌ترین گروه تروریستی تکفیری قفقازی از ترور در حلب
1394/01/15 نجات سرکرده بزرگ‌ترین گروه تروریستی تکفیری قفقازی از ترور در حلب
ادامه
سرکرده بزرگ‌ترین گروه تروریستی تکفیری قفقازی فعال ...
ارسال نظر درباره مطلب

ارسال
SiteMap