قاسمی: رژیم صهیونیستی به دنبال اخلال در روابط کشورهای اسلامی است

به گزارش اردبیل مهد تشیع، سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه نشست خبری امروز -دوشنبه- خود درباره سفر نتانیاهو به جمهوری آذربایجان گفت: سفر نتانیاهو به آذربایجان موضوع داخلی این کشور است؛ با این حال شاهد برخی شیطنت ها و رفتارهای مخرب رژیم صهیونیستی در منطقه هستیم که سعی می کند با برخی اقدامات در روابط کشورهای اسلامی خلل ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد :حضور این رژیم در منطقه نه تنها سازنده نیست بلکه مخرب هم هست و می توان در این چهارچوب به این سفر نگاه کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تصور ما این بود که نباید دولت آذربایجان ، وی را می پذیرفت چون حسن نیتی در رژیم صهیونیستی وجود ندارد و می تواند در روابط آذربایجان با کشورهای اسلامی خلل ایجاد کند.
قاسمی در عین حال گفت: آذربایجان کشور مستقلی است و خودش تصمیم می گیرد ؛ با این حال باید هوشیار باشد و در دام سیاستهای رژیم صهیونیستی قرار نگیرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهار نظر مقامات جمهوری خودخوانده قره باغ و تعمیر مسجدی در شهر شوشی این جمهوری توسط مهندسان ایرانی گفت: اطلاعی از اینکه چه کسانی و از کدام بخش به این منطقه سفر کرده اند ندارم و نمی توانم درباره صحت و سقم آن اظهار نظر کنم.
قاسمی گفت : رسانه های منطقه قفقاز با توجه به تنش های قومی که درمنطقه وجود دارد نظراتی می دهند و در مورد ایران مطالبی می گویند؛ مواضع ما در این منطقه روشن است و تغییری در مواضع خود نداده ایم و این مواضع را ادامه خواهیم داد.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره معرفی سفرای ایران در عمان و سوریه اظهار داشت : اسامی سفرا مشخص شده و در حال طی فرایندهای اداری هستند و امیدوارم این فرایند هر چه زودتر طی شود و سفرای ما در دمشق و مسقط مستقر شوند و وظایف خود را انجام دهند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال دیگری درباره پاسخگویی به اظهارات ترزا می نخست وزیر انگلیس در نشست سران کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت:وزارت امور خارجه از ابتدا با توجه به وظایف ذاتی که داشته اقداماتی انجام داده است و برای دو بار نمایندگی این کشور در تهران را احضار و برای صحبتهایی که در اجلاس سران کشورها حاشیه خلیج فارس در مورد ایران داشتند اعتراض شدید خود را اعلام کرد. 
قاسمی تصریح کرد: وزارت امور خارجه در چهارچوب منویات جمهوری اسلامی وظایف خود را در مورد کشورها بدون درنگ انجام می دهد و در این مورد آنچه لازم بود با احضار سفیر این کشور و در نوبت دوم کاردار این کشور( با توجه به نبود سفیر در تهران) صورت گرفت و اعتراض انجام شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره دلایل تعویق سفر معاون اول رییس جمهوری به ترکیه گفت: دلایل اصلی تعویق این برنامه ، سفر رییس جمهوری به قفقاز و لزوم حضور آقای جهانگیری در تهران بود و با توجه به مشغله هایی که ایشان داشتند مصلحت این شد که این سفر به زمان مناسب دیگری در آینده نزدیک موکول شود.
وی افزود: هیچ دو کشوری مواضع یکسانی در همه مسائل ندارند؛ ما هم از ابتدا با ترکیه درباره سوریه در مقاطعی کمتر و در مقاطع دیگر، بیشتر اختلاف نظر داشتیم. 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت:طی روزهای پنج شنبه و جمعه تماسهای تلفنی متعددی بین وزرای خارجه ایران و ترکیه برقرار شد و این فرایند به برگزاری اجلاس فردا در مسکو منجر شد. 
وی با بیان اینکه الزاما صحبتها به معنی تفاهم صد درصدی در همه موضوعات نیست اظهارداشت: با ترکیه و سایر کشورها این تماسها را خواهیم داشت و سعی می کنیم واقعیات منطقه را به آنها تفهیم کنیم تا در مسیر بهتری قرار گیرند و دچار بعضی رویکردهای مشکل ساز نشوند و در عین حال حرفهای آنها را هم خواهیم شنید.
واحد پژوهش"اردبیل مهد تشیع"
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 10/16/2017 12:15:57 PM
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


‣قاسمی: رژیم صهیونیستی به دنبال اخلال در روابط کشورهای اسلامی است
1395/09/29 قاسمی: رژیم صهیونیستی به دنبال اخلال در روابط کشورهای اسلامی است
ادامه
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص سفر نتانیاهو به جم ...
‣هشدار وزارت دفاع جمهوري آذربايجان به ارمنستان
1395/08/10 هشدار وزارت دفاع جمهوري آذربايجان به ارمنستان
ادامه
وزارت دفاع جمهوري آذربايجان درباره هدف قرار گرفتن ...
‣چراغ خاموش قتل و آزار زنان در جمهوری آذربایجان
1395/08/10 چراغ خاموش قتل و آزار زنان در جمهوری آذربایجان
ادامه
خشونت علیه زنان آذربایجان در حالی به روند افزایشی ...
‣محبوسان به علت عدم اعترافات دروغین به سختی شکنجه می‌شوند
1395/08/10 محبوسان به علت عدم اعترافات دروغین به سختی شکنجه می‌شوند
ادامه
وکیل یالچین ایمان اف، از شکنجه محبوسان نارداران در ...
‣۵۰ نظامی جمهوری آذربایجان در افغانستان به کشورشان بازگشتند
1395/08/07 ۵۰ نظامی جمهوری آذربایجان در افغانستان به کشورشان بازگشتند
ادامه
منابع وابسته به وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام ...
ارسال نظر درباره مطلب

ارسال
SiteMap