تقویت روابط اردبیل با روسیه و کشورهای آسیای میانه فرصتی برای توسعه

به گزارش اردبیل مهد تشیع، حسین پیرموذن در جلسه هیئت نمایندگان اتاق اردبیل به اهداف سفر به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان و نیز جمهوری خودمختار داغستان  اشاره کرد و گفت: نائب رئیس اتاق اردبیل باید نسبت به دعوت از تیم اقتصادی ولگاگراد به اردبیل تلاش و جدیتی بیشتری را انجام داده و از دبیرکل اتاق اردبیل نیز انتظار داریم دستاوردهای این سفر را برای مسئولان سایر اتاق‌های فعال کشور تبیین و تشریح کنند.

وی با قدردانی از همراهی استاندار اردبیل در کنار تیم اقتصادی استان در سفر به روسیه، داغستان و جمهوری آذربایجان ، اضافه کرد: علاوه از سایر نیروها و دستگاه‌های نظارتی، اجرایی و امنیتی که در انجام این سفر ثمربخش یاری‌گر مجموعه اقتصادی استان اردبیل بودند کمال تشکر را داریم.

پیرموذن گفت: دستاوردهای سفر تیم اقتصادی استان اردبیل به روسیه و جمهوری آذربایجان باید به مسئولان سایر اتاق‌ها تبیین و تشریح شود و تقویت روابط اردبیل با روسیه و بازار آذربایجان به همراه داغستان و شهرهای مختلف آسیای میانه فرصتی برای توسعه مبادرات تجاری و اقتصادی بیشتر است.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی مشاوره‌های خوبی را در حوزه بازاریابی انجام می‌دهد، افزود: ما بر پایه تعامل و تفاهم دوجانبه می‌توانیم کار را شایسته و مناسب به پیش برده و موانعی که در سال‌های گذشته در تقویت روابط ایران با کشورهای منطقه به وجود آمده بود برطرف کنیم.

وی اظهار کرد: سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران آقای دکتر جهانگیرزاده در جمهوری آذربایجان که دارای محبوبیت خاص و علاقمندی به تعامل بیشتر با کشورهای منطقه است٬ در عرض 3 ماهه به اندازه 3 سال فعالیت داشته تا روابط اقتصادی دو کشور تسهیل شود.

پیر موذن توانمندی‌های شهر سومقاییت آذربایجان به عنوان یک شهر صنعتی  یادآور شد وگفت: همکاری‌های اقتصادی و صنعتی بین اردبیل و سومقاییت و نیز خواهرخواندگی این دو شهر می‌تواند زمینه‌ساز گسترش تعاملات بیشتر باشد.

وی جمع‌بندی سفر هیئت اقتصادی اردبیل به روسیه، آذربایجان و داغستان را یادآور شد و گفت: در نشستی که با واعظی رئیس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان به همراه استاندار اردبیل داشتیم٬ مقرر شد اجلاس مشترک ایران و آذربایجان در آینده‌ای نزدیک در اردبیل برگزار شود.
واحد پژوهش"اردبیل مهد تشیع"
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 10/16/2017 12:15:57 PM
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


‣اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
1395/05/13 اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
ادامه
محمد شرفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردب ...
‣«باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
1395/01/08 «باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
ادامه
در سفرهای نوروزی سال ۱۳۹۵ شهر باکو در کشور جمهوری ...
‣مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
1394/10/29 مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
ادامه
مراسم گرامیداشت ۱۹ ژانویه روز جهانی آذری‌های مسلما ...
‣اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
1394/10/18 اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
ادامه
در شلوغی این مراسم بنر بزرگی که به زبان آذری لاتین ...
ارسال نظر درباره مطلب

ارسال
SiteMap