در قالب کنسرت موسیقی اصیل آذری؛هنرمندان اردبیل و جمهوری آذربایجان به روی صحنه می‌روند

به گزارش اردبیل مهد تشیع، قرار است هنرمندان استان اردبیل و جمهوری آذربایجان در قالب یک گروه موسیقی آثار فاخر و اصیل آذری را به صدای ودود موذن از خوانندگان به نام موسیقی موقام به مدت دو شب در اردبیل اجرا کنند.

ودود موذن هنرمند برجسته استان اردبیل در این خصوص عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران تاکید کرد که این گروه هفته گذشته به مدت دو شب در سالن برج میلاد میهمان دوستداران موسقی اصیل آذری بود و در این مدت مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم آثار اجرا شده در این تهران را برای شهروندان استان اردبیل نیز به اجرا دربیاوریم، متذکر شد: ترکیب آثار اجرا شده در این گروه متفاوت از سایر آثار بوده و بیشتر محوریت بر روی موسیقی راک است.

این هنرمند آواز اردبیل با بیان اینکه طی سال های گذشته آثار بسیار زیادی را در باب موسیقی اصیل آذری به اجرا گذاشتیم، متذکر شد: با این حال امروزه تمام رشته های هنری با سلیقه های مختلف روبرو شده و نمی توان یک نوع هنر را برای نسل حاضر دیکته کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر با نسل متفاوتی روبرو هستیم که خواسته ها و سلایق متفاوتی دارد، عنوان کرد: باید این تغییرات را مد نظر قرار داده و آثار متفاوتی را برای نسل جدید ارائه داد. لذا موسیقی اجرا شده در اردبیل براین پایه خواهد بود.

موذن با اشاره به حضور هنرمندان به نام کشور جمهوری آذربایجان در این گروه موسیقی یادآور شد: شهریار ایمانف، رحمان ممداف و تورال ممدلی هنرمندان و نوازندگانی هستند که در سطح بین المللی فعالیت داشته و آثار بسیار خوبی را ارائه کرده اند.

وی این هنرمندان را به ترتیب نوازنده تار، پیانو و گیتار عنوان کرد و متذکر شد: یکی از آثار در نظر گرفته شده قطعه باباخان به عنوان سرود اردبیل است که طی سال های اخیر آماده شده و تاکنون در اجرای عمومی نواخته نشده است.
واحد پژوهش"اردبیل مهد تشیع"
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 10/16/2017 12:15:51 PM
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


‣اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
1395/05/13 اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
ادامه
محمد شرفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردب ...
‣«باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
1395/01/08 «باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
ادامه
در سفرهای نوروزی سال ۱۳۹۵ شهر باکو در کشور جمهوری ...
‣مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
1394/10/29 مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
ادامه
مراسم گرامیداشت ۱۹ ژانویه روز جهانی آذری‌های مسلما ...
‣اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
1394/10/18 اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
ادامه
در شلوغی این مراسم بنر بزرگی که به زبان آذری لاتین ...
ارسال نظر درباره مطلب

ارسال
SiteMap