امام جمعه اردبیل:آمریکا قره‌باغ را حیاط خلوت خود می‌داند/ دشمن اصلی آذربایجان آمریکا و رژیم صهیونیستی است

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به غائله قره‌باغ اظهار کرد: در این حادثه با ملت آذربایجان غمگسار هستیم و بر خود واجب می‌دانیم که از تمامیت ارضی آذربایجان و از بازگشت خاک این کشور دفاع کنیم.

وی افزود: حمایت از مظلوم، رکن اصلی در اهداف و مقاصد انقلاب اسلامی است، خواه این مظلوم در فلسطین باشد یا یمن یا عراق یا سوریه یا قره‌باغ یا نارداران یا بحرین و یا هر نقطه دیگری از جهان.

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: در صحت این سخن همین بس که مقام معظم رهبری فرموده‌اند که قره‌باغ، خاک اسلام است و برای هر کس در آن مکان اتفاقی بیفتد شهید محسوب می‌شود و همچنین فرموده دیگر ایشان که قره‌باغ پاره تن اسلام است و بایستی به دامن کشوری که از آن جدا شده برگردد.

عاملی بیان کرد: ما آرزوی حضور در جبهه قره‌باغ را داریم و من شخصا حاضرم در صورت فراهم شدن مقدمات، در جبهه قره‌باغ اداء دین نمایم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان از مسئولین استانی خواست در صورت احتیاج آذربایجان به خون یا سایر نیازمندی‌های طبی از فراهم کردن آن مضایقه نکنند.

وی خاطرنشان کرد که در موضوع قره‌باغ باید به چند نکته توجه شود که اعتقاد داریم نه تنها قره‌باغ باید به آذربایجان برگردد بلکه باید ترکیب جمعیتی منطقه و مرزهای سابق آذربایجان که توسط استالین با نیت ایجاد اختلاف بین اقوام بهم ریخت به حالت اولیه برگردد؛ درگیری‌های امروز ریشه در همان اقدام شوم استالین دارد.

عاملی گفت: آذربایجان در این غائله باید دوست، دشمن و خادم و خائن به ملت و تمامیت ارضی خود را بشناسد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بیان خائنین به قره‌باغ اینچنین افزود: اولین خائن، گروه مینسک است که متشکل از روسیه، آمریکا و فرانسه است.

عاملی ادامه داد: این گروه عمدا قول مذاکره را داده و نه تنها کاری انجام نمی‌دهد بلکه اگر نهادهای بین‌المللی دیگر هم بخواهند وارد حل این معضل شوند، مانع می‌گردند؛ آنها نمی‌خواهند معضل قره‌باغ به‌طور مسالمت‌آمیز حل شود.

وی بیان کرد: خائن دوم، دولت آمریکا هست که در منطقه دنبال ایجاد پایگاه است و چه پایگاهی بهتر از قره‌باغ که بیخ گوش ایران است؛ منطقه قره‌باغ حیات خلوت آمریکا در جهت ایجاد شیطنت در منطقه تبدیل شده است، با اینکه آذربایجان امتیازات فوق‌العاده مثل قرارداد نفتی بزرگ موسوم به قرارداد قرن را به آمریکا داده است. آمریکا بیشترین ریاست را در گروه مینسک داشته ولی کاری برای آذربایجان نکرده است و عجیب این است که آمریکا در سال 1388 به ادعای ارمنستان صحت گذاشت و قره‌باغ را از آن ارمنستان دانست.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اسرائیل، اتحادیه اروپا، شورای امنیت سازمان ملل و ناتو را از دیگر خائنین به قره‌باغ معرفی کرد و به‌طور مبسوط به ادله این مطلب پرداخت.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: هیچ کشوری مثل ایران برای آزادی قره‌باغ تلاش نکرده است.

دعا، استغفار و روزه‌داری برترین فضیلت ماه رجب است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به فرارسیدن ماه رجب که از آن به عنوان ماه انس و خلوت با معبود الهی یاد می‌شود اظهار کرد: باید از لحظه لحظه ماه رجب در خلوت گزیدن و انس گرفتن با معبود الهی استفاده کرد.

عاملی سفره رحمت الهی را در ماه رجب سفره مخصوص و ملکوتی توصیف کرد و افزود: باید حصار زمان و مکان شکسته شود تا همه به عظمت ماه رجب پی ببرند.

وی با بیان اینکه ماه رجب و شعبان مقدمه ماه رمضان هستند تا انسان در این سه ماه به اندوخته ارزشمند رسیده و در یوم‌الجایزه پاداش الهی را دریافت کنند در ماه رجب استغفار، دعا و روزه‌داری بسیار تاکید شده است به طوری که روزه‌داری در این ماه برابر با هزار سال عبادت است.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین با اشاره به پذیرش حوزه های علمیه سراسر کشور از جوانان مستعد خواست از این فرصت استفاده کنند.
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 10/16/2017 12:15:45 PM
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


‣اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
1395/05/13 اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
ادامه
محمد شرفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردب ...
‣«باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
1395/01/08 «باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
ادامه
در سفرهای نوروزی سال ۱۳۹۵ شهر باکو در کشور جمهوری ...
‣مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
1394/10/29 مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
ادامه
مراسم گرامیداشت ۱۹ ژانویه روز جهانی آذری‌های مسلما ...
‣اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
1394/10/18 اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
ادامه
در شلوغی این مراسم بنر بزرگی که به زبان آذری لاتین ...
ارسال نظر درباره مطلب

ارسال
SiteMap