ویدیو- آیت الله سید حسن عاملی : محرم امسال مردم جمهوری آذربایجان نشان دادند که همچنان عشق حسین (ع) را درسینه دارند.

سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به حضور گسترده مردم در اجتماع بزرگ روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: از صداوسیمای مرکز اردببیل تشکر ویژه دارم بخاطر پوشش مناسبت این حضور باشکوه و با عظمت که در سراسر جهان نشان داده شد.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: از تمامی اقشار مردم و اهالی استان، شیعیان واقعی و رهروان آقا اباعبدالله حسین علیه السلام، تشکر می‌کنم . همچنین اهل تسنن استان که سنگ تمام گذاشتند و با حضور باشکوه خود در مجلسهای عزاداری جلوه خاصی به مراسم دادند.

آیت الله عاملی با بیان اینکه محرم امسال مردم جمهوری آذربایجان نیز نشان دادند که همچنان عشق حسین (ع) را درسینه دارند، اظهارداشت: امام حسین (ع) و اندیشه‌هایش برای کل بشریت است و امروزه ارمنی‌ها، زرتشتیان و در عین حال اکثر مردم جهان آزادگی را با عاشورائیان می‌شناسند و مصداق آن سخن زیبای آن امام همام است که می‌فرماید: «اگر دین ندارید، آزاده باشید.»

نماینده ولی فقیه در استان گفت: همانطور که قرآن کریم پایدار است، نهضت حسینی زنده و پاینده خواهد بود و صفهای طولانی و شرکت با عظمت مردم در مجلس عزاداری تائیدی بر این سخن است.

جوانان در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند

امام جمعه اردبیل به سفر خود به شهر مسکو و شرکت در 2 کنفرانس مهم بین المللی، اشاره کرد و افزود: هدف از حضور در کنفرانس ادیان و کنفرانس عاشورائیان این است که دین اسلام در تمامی نقاط جهان گسترش پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: قبل از تبلیغات وهابیت، باید چهره واقعی اسلام را در کشورهایی همچون روسیه نشان داد، پیشنهاد می‌کنم زبان روسی را بیآموزید و از جوانان خود بخواهید که در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند تا با رسانه‌های تبلیغاتی که در دست دارید، یک مبلغ مسلمان باشید.

عزاداری اردبیل نیازمند پالایش

آیت الله عاملی خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از مردم، اما به نظر در عزاداری اردبیل باید کمی تجدیدنظر کرد و با دقت نسبت به پالایش آن اقدام کرد، چرا که در حال حاضر اردبیل به عنوان یک الگو در منطقه ظاهر شده است و کشورهای همسایه تابع این نوع عزاداری هستند.

وی بیان کرد: اگر یک شعر غلط خوانده شود، یک حرکت ناشایست صورت بگیرد، اردبیل که هیچ بلکه در سایر نقاط نیز منجر به لکه سیاه در مراسم های محرم حسینی خواهد شد، از این پس باید برای مراسم‌های عزاداری اهمیت خاصی قائل باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تاثیر گذاری مراسم برگزار شده در اردبیل، افزود: فیلم این مراسم در منطقه پخش شده و سبک مداحی و شبیه خوانی‌های انجام گرفته، الگویی برای اجرای مراسم محرم دیگر شهرها است.

دعوت آمریکا از ایران برای حضور در کنفرانس سوریه

امام جمعه اردبیل در بخش دوم سخنان خود، ضمن عرض تسلیت به جامعه روحانیت بخاطر در گذشت حجت الاسلام و مسلمین «عادل مولایی»، گفت: این عالم عالیقدر از جمله شخصیت‌های محقق و پژوهشگری بوده که در حوزه‌های مختلف علوم اسلامی تحقیقات بسیاری را انجام داده بود، امید که حوزه و دانشگاه بار دیگر شاهد ظهور چنین اندیشنمندانی به خود باشد.

آیت الله عاملی ضمن اشاره به دعوت آمریکا از ایران، برای حضور در کنفرانس سوریه، اظهار داشت: اینها به این نتیجه رسیده‌اند که نظر ایران برای حل مشکل مهاجرت در اروپا و بحران سوریه برای آمریکا بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه دولتهای غربی همیشه ادعای دموکراسی می‌کنند، خاطرنشان کرد: پس از گذشت 35 سال، ایران همچنان می‌گوید اختیارات مردم فلسطین را بازپس بدهید، اما آنها تنها به نفع خود فکر کرده و معتقدند دموکراسی که سمت و سوی غربی نداشته باشد بی فایده است و خب این نیز با اصل دموکراسی در تضاد است.

زمان تهدیدها گذشته

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در روزهای اخیر آمریکا بار دیگر کشور را تهدید کرد و عنوان داشته که چرا ایران موشکهای بالستیکی خود را آزمایش کرده است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: امریکا ضمن تهدید، به شورای امنیت نیز گلایه کرده و این یعنی آنان می‌خواهند ایران نه موشک و تجهیزات نظامی داشته باشد، نه انرژی هسته‌ای و نه تحقیقات علمی و حتی حضور مقتدرانه در منطقه خاورمیانه را ممنوع کرده است.

آیت الله عاملی افزود: کشورهای غربی ایرانی را دست و پا بسته می‌خواهند و انتظار دارند که کشور سر خود را نزدیک کند تا غربیها  آن را قطع کنند، ولی باید بدانند که زمان تهدیدها دیگر گذشته است.

وی با اشاره به این مطلب که آمریکا دیگر رهبریت جهان را از دست داده است، گفت: غربیها باید به تضعیف قوای خود اعتراف کنند، چرا که نمونه بارز آن دعوت ایران به کنفرانس سوریه است تا بحران را پایان بدهند.

امام جمعه اردبیل در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: طبق فرموده الهی و آیات قرآن نباید احتیاط خود را ازدست داد و با هوشیاری تمام از اسلحه و قدرت خود محافظت کرد، تا دین اسلام تا همیشه پاینده بماند.

واحد پژوهش"اردبیل مهد تشیع"
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars
Starts: 10/16/2017 12:15:36 PM
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


‣اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
1395/05/13 اردبیل امن‌ترین استان کشور است/ کاهش 17 درصدی جرایم در اردبیل
ادامه
محمد شرفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردب ...
‣«باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
1395/01/08 «باکو» مقصد شماره یک گردشگران اردبیل
ادامه
در سفرهای نوروزی سال ۱۳۹۵ شهر باکو در کشور جمهوری ...
‣مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
1394/10/29 مراسم روز جهانی آذری‌های مسلمان در اردبیل برگزار می‌شود+تصاویر
ادامه
مراسم گرامیداشت ۱۹ ژانویه روز جهانی آذری‌های مسلما ...
‣اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
1394/10/18 اردبیل ناردارانی شد قسمت اول.
ادامه
در شلوغی این مراسم بنر بزرگی که به زبان آذری لاتین ...
ارسال نظر درباره مطلب

ارسال
SiteMap